Loading...

Jõulupuu 1,5-1,8 m

27.45

Kategooria:

Harilik kuusk (Picea abies) on männiliste sugukonda kuuse perekonda kuuluv igihaljas okaspuu. Rahvapärase nimetusega nõglapuu on Eesti ainus looduslik kuuseliik ning leviku järgi männi ja kase järel kolmas puuliik meie metsades. Õiged Eesti jõulud mööduvad ju ikka traditsiooniliselt tiheda ja kauni jõulukuuse seltsis. Meilt tellitud jõulukuusk on kogu jõuluaja okkaid hoidev, tihe, ühtlane, fantastiliselt lõhnav ja kaunis. Ja kindlasti värske – tellimuse vormistamise ajal on kuusk veel kasvamas.

 

Kui jõulukuusk on Sinuni jõudnud, ära teda kohe sooja tuppa vii. Jäta ta umbes ööpäevaks kuhugi jahedasse kohta kohanema – näiteks garaaži, keldrisse, kuuri, kinnisele rõdule või terrassile. Nii säilib kuusk paremini ja ei ole ohtu, et okkad hakkaksid pudenema! 🙂 

 

Laost otsas

Loading...

Kirjeldus

Jõulupuu – Harilik kuusk (Picea abies) on männiliste sugukonda kuuse perekonda kuuluv igihaljas okaspuu. Rahvapärase nimetusega nõglapuu on Eesti ainus looduslik kuuseliik ning leviku järgi männi ja kase järel kolmas puuliik meie metsades. Õiged Eesti jõulud mööduvad ju ikka traditsiooniliselt tiheda ja kauni jõulukuuse seltsis. Meilt tellitud jõulukuusk on kogu jõuluaja okkaid hoidev, tihe, ühtlane, fantastiliselt lõhnav ja kaunis. Ja kindlasti värske – tellimuse vormistamise ajal on kuusk veel kasvamas.

 

Kui jõulukuusk on Sinuni jõudnud, ära teda kohe sooja tuppa vii. Jäta ta umbes ööpäevaks kuhugi jahedasse kohta kohanema – näiteks garaaži, keldrisse, kuuri, kinnisele rõdule või terrassile. Nii säilib kuusk paremini ja ei ole ohtu, et okkad hakkaksid pudenema! 🙂 

 

Harilikul kuusel on tumerohelised okkad. Harilik kuusk kasvab aeglaselt, kuid võib saavutada kõrguse kuni 60 meetrit ning saavutada vanuse kuni 500 aastat. See on väga vastupidav puu ja talub hästi külmakraade, tuult ja lund. Harilikul kuusel on palju kasulikke omadusi. Üks neist on selle puit, mis on tuntud oma vastupidavuse ja ilu poolest. Kuusepuidust valmistatakse palju erinevaid tooteid, näiteks mööblit, ehitusmaterjale ja paberit. Lisaks on harilik kuusk ka hea jõulupuu valik. Hariliku kuuse võrseid võib kasutada ka ravimina. Need sisaldavad eeterlikke õlisid ja C-vitamiini, mis aitavad tugevdada immuunsüsteemi ja vähendada põletikku.

Kuusk kasvab nii metsas, põllul kui ka aias. Taim armastab värsket õhku ja niisket mulda ning vajab piisavalt päikesevalgust. Kui soovite kasvatada oma aias harilikku kuuske, peate istutama taime sügavale, et juured oleksid kindlalt maas. Samuti peate tagama, et taim saaks piisavalt vett ja väetist, eriti esimestel kasvuaastatel. Kuusk on kaunis, vastupidav ja mitmekülgne puu, mida on lihtne kasvatada ja hooldada. Sellel on mitmeid kasulikke omadusi, alates ilust kuni ravivõimeni. Kui otsite aeda uut puud või soovite teada saada rohkem hariliku kuuse kohta, siis võtke meiega ühendust.

 

Lisainfo

Kaal 6 kg
Brand

0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi